Haber

Beşiktaş yeni transferleri için imza töreni düzenledi

Beşiktaş Kulübü, 2023-2024 futbol sezonunun ikinci transfer ve tescil döneminde kadrosuna kattığı oyuncular için imza töreni düzenledi.

Tüpraş Stadı Moda Merkezi’nde düzenlenen imza törenine siyah beyazlı kulübün başkanı Hasan Arat, başkan yardımcısı Hüseyin Yücel, teknik direktör Kaan Şakul, Beşiktaş Futbol Takımları Genel Koordinatörü Samet Aybaba ile yeni transferler Jonas Svensson, Joe Worrall, Ernest Muçi ve Ali Muhammed Al-Musrati. katıldı.

Törene sözleşmesi uzatılan Semih Kılıçsoy, profesyonel sözleşme imzalanan genç kaleci Emir Yaşar ve Teksüt Bandırmaspor’dan altyapıya alınan Yağız Karabulut da katıldı.

Törende konuşan lider Arat, göreve gelmelerinin üzerinden 68 gün geçtiğini belirterek, “Sportif anlamda zor bir dönem geçirdik. Teknik Direktörümüz Santos’un gelişi ve Samet Aybaba’nın gençlerimize katılması yeni bir vizyonun habercisi oldu. Toplumumuz zor günleri nasıl atlatacağını biliyor, hep birlikte olursak, “Birlikte olursak bunu başarabiliriz.” sözlerini kullandı.

Sosyal medya, dijital medya ve klasik medyada güçlü olmaları gerektiğini vurgulayan Arat, şöyle konuştu:

“Gazetecilik sadece transferlerden ibaret olmamalı. Beşiktaş medyası haklarımızı sonuna kadar savunmalı. Bir bütün olmalıyız. Rebic’in aşil tendonuna basılıyor, Muleka’nın darbesi neredeyse ayağını kırıyor, Sivas’ta penaltımız iptal ediliyor, Rashica’nın penaltısı kabul edilmiyor. Semih’in ödülü: Ensemize yumruk yediğimiz zaman tek yumruk halinde mücadele etmeliyiz.Küfür ve hakaret olmadığı sürece her türlü eleştiriye açığız.Taraftarlarımız bizi doğru eleştiriyle yönlendirme konusunda her zaman haklıdır.Biz Beşiktaş’ın hizmetindeyiz. Beşiktaş’ın kimseye borcu yok, herkesin Beşiktaş’a borcu var. Herkese gelin “Medyada birleşelim, Beşiktaş’ın haklarını koruyalım.”

İş adamı Rahmi Koç’un kendilerine verdiği destekten bahseden Arat, “Bu güzellikleri, dostlukları, vefaları anlamayanlara karşı camiamızın birlik olup bunları başka yerlere götürmeye çalışması lazım. Beşiktaş 120 yaşında büyük bir çınar ağacıdır. Gerekeni zamanında yaptı ve yapmaya da devam edecek. Beşiktaş’ın itibarı her şeyin üstündedir.” dedi.

Siyah beyazlı kulübün lideri Arat, “Kartallar yüksekten uçar” dedi. söz konusu.

Başkan Hasan Arat’ın konuşmasının ardından futbolcular tek tek sahneye çağrılarak tanıştırıldı.

“Muchi için çok çalıştık”

İlk olarak Polonya temsilcisi Legia Varşova’dan takıma katılan 22 yaşındaki Arnavut futbolcu Ernest Muçi sahneye çıktı.

Genç futbolcuyu tanıtan lider Arat, Polonya Cumhurbaşkanı’nın transferdeki etkisini anlatarak, “Muçi için çok çalıştık. Kendisi Arnavutluk Milli Takımı futbolcusu. Bu sezon Avrupa Şampiyonası’nda yarışacak. çok zor bir anlaşma. Menajeri Dino masaya oturduğunda ‘Durum bu. ‘Bunun olmasına imkan yok’ dedi. “dedi. Koçumuz Santos onun gelmesini istedi. Koçum Samet 80’e yakın oyuncu gösterdi ama Santos sadece 2 kişi istedi. O iki kişi bugün buradalar.” dedi.

Arat, Muçi’ye, “Beşiktaş taraftarının çok sevdiği ve güvendiği bir futbolcu olacaksın. Santos ve Samet hocası seni çok istedi. Evine hoş geldin, Beşiktaş’a. Bizi tercih ettiğin için teşekkür ederiz.” söz konusu.

Ernest Muçi, Beşiktaş’a geldiği için mutlu olduğunu belirterek, “Bu kulüpte oynamaktan büyük gurur duyuyorum. Heyecanlıyım. Taraftarımızın karşısına çıkacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum. Çok mutluyum” dedi. ve bu büyük kulübün bir parçası olduğum için mutluyum.” değerlendirmesini yaptı.

22 yaşındaki futbolcu, siyah-beyazlı ekiple ilk antrenmanına çıktığını hatırlatarak, “Takım arkadaşlarımla tanıştım. Çok samimi karşılandım. Bundan çok mutluyum. Takımla antrenman yaptım. Bugün hazırlıklı geldim. İlk maçta oynayıp oynamayacağım hocamızın kararına bağlı.” görüşünü dile getirdi.

Muçi siyah-beyazlı takımda 23 numaralı formayı giyecek.

“Santos antrenörü geldiği ilk günden itibaren Al-Musrati’yi istedi”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat, Al-Musrati’nin siyah beyazlı takıma gelmeyi çok istediğini söyledi.

Teknik direktör Fernando Santos’un Al-Musrati’yi çok istediğini belirten Arat, “Santos, Al-Musrati’yi geldiği ilk günden beri istiyordu. Samet hocamın bir numarasıydı. Herkes ‘O Beşiktaş’a gelmeyecek’ dedi. “dedi. Beşiktaş’ın büyük bir kulüp olduğunu ve geleceğini söyledik. ‘Beşiktaş’a gelmek istiyorum’ dedi. “Telefonunu duyunca bu transferi gerçekleştirmek için büyük bir trafik sıkışıklığının içine girdik. Yakın arkadaşlarından destek aldık. Santos hocasının kendisine büyük güveni var.” dedi.

Portekiz temsilcisi Braga’dan transfer edilen Al-Musrati’nin menajerinin bulunmadığını belirten Arat, “Bizimle direkt konuştu. Arada kimse yoktu. Beşiktaş’ın ruhuna yakışan bir oyuncu. Samet hoca işin bitmeye yaklaştığını duyunca çok sevindi. Libya’nın büyük kartalı Beşiktaş’a hoş geldin.” dedi.

Al-Musrati, “Çok mutluyum. Harika bir geçmişi olan bir kulüpteyim. Beni buraya getiren herkese teşekkür ediyorum. Beşiktaş ve taraftarlarımız için her şeyimi vereceğime söz veriyorum.” söz konusu.

Libyalı futbolcu, siyah-beyazlı takımda 28 numaralı formayı giyecek.

“Karakterli oyuncu transfer ettik”

Hasan Arat, Nottingham Forest’tan transfer edilen stoper Joe Worrall’ın karakterli bir futbolcu olduğunu belirtti.

Siyah-beyazlı kulübün başkanı, 27 yaşındaki stoperin büyük teklifleri reddederek geldiğini vurguladı ve şöyle devam etti:

“Joe Worrall, 2011’den bu yana Nottingham Forest’ın efsane kaptanı. Al-Musrati’den sonra transfer ettiğimiz ikinci kaptan. Karakteri çok güçlü. Kulübü dün akşam çok yüksek bir teklif aldı. Çok büyük teklifi reddetti. ve Beşiktaş’a geldik Santos hocamız ‘Ben isim değil karakter istiyorum’ dedi. “En büyük karakter Joe Worrall’ın karakteridir. Karakterli oyuncuları transfer ettik. Joe bunların en değerli örneklerinden biri.”

İngiliz futbolcu, sıcak karşılaşmadan dolayı teşekkür ederek, “Takımda geçirdiğim ilk hafta çok güzeldi. Çok sıcak ve dostça karşılandım. Geri kalan süre boyunca tutkulu taraftarlarımızın önünde oynamak için sabırsızlanıyorum” dedi. Buraya gelmek benim için kolay bir karardı. Başkan olmaya ve sahada başarılı olmaya çalışacağım.” ” dedi.

Beşiktaş’a uygun bir futbolcu olduğunu belirten Worrall, “Kolay bir karar oldu. Beşiktaş bilinen bir kulüp. Beşiktaş’a her şeyi yakışıyorum. Bu transferi cennetteki bir evliliğe benzetiyorum.” Görüşlerini şu şekilde ifade etti.

“Svensson, Beşiktaş’a yakışan bir karakter”

Hasan Arat, Adana Demirspor’dan transfer edilen Norveçli sağ bek Jonas Svensson’un karakter itibarıyla Beşiktaş’a yakışan bir futbolcu olduğunu söyledi.

Samet Aybaba ve teknik ekibin Svensson’a güvendiğini belirten Arat, “Svensson, Beşiktaş’a yakışan, mücadeleci, disiplinli bir karakter.” söz konusu.

Norveçli futbolcunun açıklamayı Türkçe yapma kararı başkan Hasan Arat ve katılımcıları şaşırttı.

Yaklaşık 1 ay önce Beşiktaş’a geldiğini hatırlatan 30 yaşındaki futbolcu, “İlk ay çok iyi geçti. Çok mutluyum. Beşiktaş iyi bir kulüp. Umarım her şey yolunda olur. Özellikle isterim” dedi. Başkanımız teknik direktörümüz Samet’e teşekkür ediyorum.” sözlerini kullandı.

“Semih Kılıçsoy’un Santos’a güveni büyük”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Arat, Fernando Santos’un Semih’e büyük güven duyduğunu belirtti.

Semih’in 2016 yılında 10 yaşındayken Beşiktaş altyapısına geldiğini hatırlatan Arat, “Semih hocamız Samet’in gözdesi. 2 Ocak 2024’te sözleşmesini uzattık. Beşiktaş’ın gol atan en genç oyuncusunu ağırlıyoruz. Avrupa kupalarında. Teknik Direktörümüz Santos güveniyor ve onun yerine kimsenin geçmesini istemiyor. “Semih, Beşiktaş’ın idolü ve oğludur. Onunla gurur duyuyoruz.” dedi.

Semih’e tavsiyelerde bulunan Arat, “Sizi yetiştiren ailenize ve öğretmenlerinize teşekkür ederiz. Başarılarınızın devamını dileriz. Karakteriniz her şeyden önemlidir. Değişmeyin. Türkiye’nin sizin gibi örneklere ihtiyacı var. Siz bir örnek olacaksınız. Beşiktaş efsanesi. Hocalarımız Samet ve Santos’un tavsiyelerinden şaşmayın. “Sizleri Avrupa Şampiyonası’nda gururla izleyeceğiz ve gelecek sezon Türkiye’de şampiyon olacağız.”

Hasan Arat, Semih’in geleceğiyle ilgili soru üzerine, “Semih, hepimizin sahip çıkması gereken değerli bir varlık. Onu karıştırmamalıyız. Onu antrenörümüz Samet ve Santos’a bırakmalıyız. Şu anda o, Sadece işini yapmalı, Beşiktaş’a hizmet etmeli ve ulaşacağımız şampiyonluğun en iyi oyuncusu olmalı.” “Büyük liderlerden biri olmalı. Bundan sonraki gelişmeleri kader belirler. Allah onu hep korusun. Ona sarılalım, iyi bakalım, üzmeyelim, destek olalım. Allah onu yaralanmalardan ve kötülüklerden korusun. ” değerlendirmesini yaptı.

Semih Kılıçsoy’un sözleşmesinde çıkış meselesinin bulunmadığını vurgulayan Arat, “Semih’in sözleşmesi hocasına, camiamıza ve Beşiktaş’a olan güvenidir. Teknik direktörü onun her dakika oynamasını istiyor. Önemli olan kendisinin ve kulübümüzün başarılı olması. ” Görüşünü şu şekilde ifade etti:

Samet Aybaba, “Semih bizim değerli oyuncumuz. Önce onun ne kadar değerli olduğunu anladım, sonra herkes anladı. Sözleşmesinde herhangi bir şart yok. 2028’e kadar bizim oyuncumuz. Böyle devam ettiği sürece doğru planlama yapıyor.” . Ona bir stil danışmanı bulduk. İngilizce ve diksiyon dersleri.” “Onu kaldırıyoruz. Tam donanımlı olacak. Kaderi ne gerektiriyorsa o olacak.” görüşlerini dile getirdi.

Semih, Beşiktaş’ta oynamaktan mutlu olduğunu belirterek, “10 yaşında Fulya’nın kapısından girdim. Hayal ettiğim şeyleri yaşıyorum. İnanılmaz ve tarif edilemez şeyler hissediyorum. Beşiktaş’ta oynamak her zaman hayalimdi. İnönü’de taraftarımızın önünde gol atıyoruz. Bunları yaşadığım için çok minnettarım. “Mutluyum. Dünyanın en güzel ve en büyük kulübünde oynuyorum. Bunun için kendimi şanslı hissediyorum. Her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.” Yorumunu yaptı:

Beşiktaş dışında kariyer planının olmadığını belirten Semih, “Kariyerimi düşünmüyorum. Uzun yıllar burada oynamak istiyorum. Bu formayı giymek büyük bir onur.” söz konusu.

“Emir gelecekte milli takım hedefini koruyacak”

Beşiktaş Kulübü Başkanı, profesyonel sözleşme imzaladığı kaleci Buyruk Yaşar’dan çok güzel şeyler beklediklerini söyledi.

Emir’in 9 yaşında Beşiktaş’a geldiğini belirten Arat, “Teknik Direktörümüz Samet yanımıza geldi ve ‘Çok değerli bir insan var. Hızlı bir şekilde sözleşme imzalayacağım. Dün maçını izledim. Olağanüstü bir durumumuz var’ dedi. Gelecekte milli takımı ve Beşiktaş kalesini koruyacak evlat.” “Emir’den bahsetti ve bahsetti. Kendisiyle 2028 yılına kadar sözleşme imzaladı. Beşiktaş, 9 yaşındaki oğlunu profesyonel kadroya dahil etti.” dedi.

Emir Yaşar, “Çok mutluyum, gururluyum, heyecanlıyım. Başkanımız ve teknik direktörümüz Samet’e teşekkür ediyorum. Beşiktaş’a layık bir futbolcu olmak istiyorum.” dedi.

Siyah-beyazlı kulübün törende genç takıma katılan 10 yaşındaki Yağız Karabulut da yer aldı.

Teksüt Bandırmaspor’dan transfer edilen Yağız, “Balıkesir’den geldim. Çok mutluyum. Sol kanatta ve 10 numarada oynuyorum. Teknik direktör Samet’e ve başkanımız Hasan Arat’a teşekkür ediyorum.” Şu yorumu yaptı:

Yağız’ın transfer sürecine ilişkin konuşan Aybaba, “Bu bizim geleceğimiz. Böyle çok oyuncumuz var. Sevelim, inanalım, güvenelim.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler