Haber

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan İstanbul için kar uyarısı

Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkili olduğu İstanbul’da Pazar günü Sibirya kaynaklı daha soğuk bir havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.

Soğuk hava ve fırtına ile birlikte il genelinde sulu kar ve yoğun kar yağışı geçişleri bekleniyor.

Pazar sabah saatlerinden itibaren kent merkezinde yağmur ve sulu kar şeklinde görülmesi beklenen yağışın, kuzey ve yüksek kesimlerde (Çatalca, Arnavutköy, Çekmeköy, Beykoz, Şile) kar şeklinde etkili olacağı ileri sürüldü. , Aydos).

Pazar günü etkili olacak

Yağışların öğle saatlerinden sonra il genelinde fırtına ile yer yer kuvvetli kar şeklinde etkili olmaya devam etmesi bekleniyor. Perşembe sabahına kadar İstanbul üzerinde etkili olması beklenen Sibirya menşeli soğuk hava dalgası nedeniyle buzlanma ve don olaylarının yanı sıra kuvvetli, yer yer şiddetli olmak üzere sıcaklıkların sıfır derece ve altına düşebileceği iddia ediliyor. kar yağışı geçişleri

“Tedbirli ve dikkatli olalım”

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da şu ifadeleri kullandı;

Değerli Vatandaşlarım, Saat 16.00 itibari ile Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzden alınan bilgiye göre; Cumartesi ve Pazar günü kar yağışı bekleniyor. Lütfen uyanık ve dikkatli olun. Gelişmelerden sizi her zaman haberdar edeceğiz.

haberkadisehri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu